Luo PDF

Finalistien kotipaikkakunnat ja joukkueenjohtajien yhteystiedot

Finalistit

101 Autonasennus

Jami Leppäsalo / Koulutuskeskus Salpaus
Eino Niemi / Salon seudun ammattiopisto
Teemu Lyytikäinen / Savonlinnan Ammatti- ja Aikuisopisto
Mikko Lindman / Savon ammatti- ja aikuisopisto / Siilinjärvi
Teemu Helkimo / Savon ammatti- ja aikuisopisto / Varkaus
Joni Kurri / Sastamalan koulutuskuntayhtymä / Ikaalinen
Emil Laitinen / Sastamalan koulutuskuntayhtymä / Ikaalinen
Joni Toivanen / Pohjois-Karlajan ammattiopisto Joensuu / Kontiolahti

102 Autokorinkorjaus

Teemu Valtonen / Etelä-Savon ammattiopisto
Henri Prusi / Salon seudun ammattiopisto
Jere Aaltonen / Salon seudun ammattiopisto
Miika Ruokolainen / Oulun seudun ammattiopisto / Oulu
Kimmo Jokinen / Tampereen seudun ammattiopisto
Antti Tiili / Pohjois-Karjalan ammattiopisto Joensuu / Polvijärvi

103 Automaalaus

Susanna Lehti / Tampereen seudun ammattiopisto
Jesse Anttila / Tampereen seudun ammattiopisto
Petri Pitkänen / Pohjois-Karjalan ammattiopisto Joensuu  / Lapinlahti
Jasmin Korvenpää / Keudan ammattiopisto / Vantaa
Hanna SNellman / Keudan ammattiopisto / Pornainen
Mira Kemppainen / Oulun seudun ammattiopisto

104 Kuljetuslogistiikka

Eerik Ahola / Oulun seudun ammattiopisto
Esa Vainola / Hyria Koulutus Oy
Benjamin Launokorpi / Yrkesakademin i Österbotten
Matti Rahkonen / Keski-Pohjanmaan ammattiopisto
Eero Virtanen / Salon seudun ammattiopisto
Arttu Kallionpää / Loimaan ammatti- ja aikuisopisto / Loimaa
Riku-Petteri Aalto / Turun ammatti-instituutti / Turku
Aaro Ristolainen / Pohjois-Karjalan ammattiopisto Joensuu / Joensuu

105 Metsäkoneen käyttö

Arttu Jämsen / Savon ammatti- ja aikuisopisto / Vesanto
Mika Kortetjärvi / Oulun seudun ammattiopisto / Taivalkoski
Janne Hulkkonen / Oulun seudun ammattiopisto / Taivalkoski
Henri Suhonen / Pohjois-Karjalan ammattiopisto / Siilinjärvi
Kalle Taivalantti / Etelä-Savon ammattiopisto
Jesse Virtanen / Länsirannikonkoulutus Oy WinNova / Laitila
Niko Ruohomaa / Länsirannikonkoulutus Oy WinNova / Pöytyä
Osmo Salonpää / Keski-Pohjanmaan ammattiopisto ja Tampereen seudun ammattiopisto

201 CAD-Suunnittelu

Karri Kostet / Oulun seudun ammttiopisto
Jere Piekkala / Salon seudun ammattiopisto
Yrjö Matikainen / Salon seudun ammattiopisto
Ville Sihvola / Ammattiopisto Lappia / Tornio
Eetu Kolppanen / Keski-Pohjanmaan ammattiopisto / Veteli
Aleksander Otletov / Koulutuskeskus Salpaus
Toni Kokkonen / Koulutuskeskus Salpaus
Santeri Savola / Koulutskeskus Salpaus

202 Painotekniikka

Heidi Selin / Tampereen seudun ammattiopisto
Valtteri Laamanen / Länsirannikonkoulutus Oy WinNova
Mikael Ahlström / Stadin ammattiopisto
Mikael Aho / Stadin ammattiopisto
Henni Hiltunen / Jyväskylän ammattiopisto / Jyväskylä

203 Painotuotteen suunnittelu

Nina Kivimäki / Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia / Raasepori
Yasmin Eklund / Yrkesinstitutet Prakticum / Espoo
Tuukka Latumäki / Pohjois-Karjalan ammattiopisto / Outokumpu
Oula Halonen / Porvoon ammattiopisto / Sipoo
Taru Koskelu / Kainuun ammattiopisto / Kajaani
Minttu Mäkinen / Satakunnan koulutuskuntayhtymä
Jenna Hakala / Satakunnan koulutuskuntayhtymä / Nakkila
Valtteri Kallio / Tampereen seudun ammattiopisto / Pori

204 Tietojenkäsittely

Antti Pyhäluoto / Oulun seudun ammattiopisto
Antti Lauronen / Oulun seudun ammattiopisto
Niko Piiroinen / Pohjois-Karjalan ammattiopisto / Eno
Joonas Kruhn / Pohjois-Karjalan ammattiopisto / Joensuu
Samu Miettinen / Savon ammatti- ja aikuisopisto / Kuopio
Joona Neuman / Savon ammatti-ja aikuisopisto / Kuopio
Niklas Vartiainen / Savon ammatti-ja aikuisopisto / Kuopio
Jenna Ihander / Koulutuskeskus Salpaus

205 Tietokoneet ja verkot

Erkki Tervo / Lapin ammattiopisto / Rovaniemi
Niko Haiko / Lapin ammattiopisto / Rovaniemi
Tuomas Partanen / Ylä-Savon ammattiopisto / Kiuruvesi
Jere Oikarinen / Ylä-Savon ammattiopisto / Lapinlahti
Teemu Pollari / Koulutuskeskus Sedu / Seinäjoki
Samu Mikola / Länsirannikonkoulutus Oy Winnova / Pori
Aleksi Helenius / Turun ammatti-instituutti / Turku
Johannes Haapamäki / Turun ammatti-instituutti/ Mynämäki

206 Verkkosivujen tuottaminen

Sami Patanen / Keudan ammattiopisto / Kerava
Julius Aho / Vaasan ammattiopisto / Vaasa
Matias Hyry / Oulun seudun ammattiopisto
Aleksi Kynsilehto / Oulun seudun ammattiopisto
Matias Turunen / Saimaan ammattiopisto
Melker Narikka / Suomen liikemiesten kauppaopisto
Pasi Matalamäki / Satakunnan koulutuskuntayhtymä / Kankaanpää
Teemu Pohjalainen / Porvoon ammattiopisto / Porvoo

301 Asiakaspalvelu ja myynti

Henriikka Riihitupa / Tampereen seudun ammattiopisto Tredu
Heli Hannus / Oulun seudun ammattiopisto
Essi Saarelainen / Savon ammatti-ja aikuisopisto / Kuopio
Ronja Holmberg / Turun ammatti-instituutti / Turku
Olga Vartiainen / Hyria Koulutus Oy
Helena Välikangas / Keski-Pohjanmaan ammattiopisto
Jenna Pihlajamäki / Vaasan ammattiopisto / Vaasa
Joel Virpi / Oulun seudun ammattiopisto

302 Hiusmuotoilu

Sonja Nevalainen / Pohjois-Karjalan ammattiopisto / Joensuu
Essi Alitupa / Pohjois-Karjalan ammattiopisto / Joensuu
Matias Tenhu / Jyväskylän ammattiopisto / Jyväskylä
Taiju Koivula / Kouvolan seudun ammattiopisto
Joanetta yökeri / Stadin ammattiopisto
Karoliina Mäki / Seinäjoen koulutuskuntayhtymä
Siiri Härmä / Salon seudun ammattiopisto
Sara Taskinen / Etelä-Savon ammattiopisto

303 Kauneudenhoito

Karoliina Ylipuranen / Ammattiopisto Lappia
Maisa Keski-Kuha / Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia / Vihti
Rafaela Truda / Optima
Viktoria Kazarina / Porvoon ammattiopisto / Porvoo
Moona Seppänen / Jyväskylän ammattiopisto / Jyväskylä
Kaisa Laukkanen / Jyväskylän ammattiopisto / Jyväskylä
Essi Juntunen / Oulun seudun ammattiopisto /
Merilyn Lilleleht / Stadin ammattiopisto

304 Kukkasidonta

Veera Simolin / Ammattiopisto Livia / Paimio
Annaliisi Mäkinen / Ammattiopisto Livia / Paimio
Lila Hagman / Keudan ammattiopisto / Lohja
Anna Kupsala / Oulun seudun ammattiopisto
Hilla Parkkonen / Savon ammatti- ja aikuisopisto
Eveliina Rantanen / Jämsän ammattiopisto
Essi Altti / Jämsän ammattiopisto

305 Lähihoitaja

Janita Pukkinen / Savonlinnan Ammatti-ja aikuisopisto
Heidi Karjalainen / Savonlinnan Ammatti-ja aikuisopisto
Anna Grönberg / Axxell Utbildning Ab / Raseborg
Jennifer Lindegren / Axxell Utbilding Ab / Hangö
Heidi Nahkala / Seinäjoen koulutuskuntayhtymä / Lappajärvi
Jonna Kultalahti / Seinäjoen koulutuskuntayhtymä / Evijärvi
Tanja Liias / Jyväskylän ammattiopisto / Jyväskylä
Akseli Kärkkäinen / Jyväskylän ammattiopisto / Laukaa
Jenni Loijas / Pohjois-Karjalan ammattiopisto Joensuu/ Liperi
Johanna Laakkonen / Pohjois-Karjalan ammattiopisto Joensuu / Joensuu
Jere Issakainen / Saimaan ammattiopisto
Pauliina Pöyhönen / Saimaan ammattiopisto
Nanette Sirvo / Stadin ammattiopisto
Emma Rask / Stadin ammattiopisto
Riitta Nieminen / Ammattiopisto Tavastia
Riikka Koivusalo / Ammattiopisto Tavastia

306 Puhdistuspalvelu

Aida Njie / Keskuspuiston ammattiopisto
Vilma Luomaranta / Turun ammatti-instituutti / Raisio
Meira Rinne / Turun ammatti-instituutti / Turku
Noora Hallenberg / Turun ammatti-instituutti / Turku
Katri KUhlman / Koulutuskeskus Salpaus / Kärkölä
Aleksi Kunnasluoto / Keudan ammattiopisto / Järvenpää
Märtta Santalahti / Keudan ammattiopisto

307 Vaattenvalmistus

Pinja Heikkinen / Pohjois-Karjalan ammattiopisto Joensuu tekniikka ja kulttuuri / Liperi
Arttu Åfeldt / Ammattiopisto Tavastia
Jenni Ranta / Lapin ammattiopisto / Rovaniemi
Miia Ylimäki / Koulutuskeskus Sedu / Vaasa
Roosa Helenius / Hyria koulutus Oy
Hanni Kaartoaho / Turun ammatti-instituutti / Turku
Hanna-Leena Greus / Tampereen seudun ammattiopisto
Nellie Inkinen / Turun ammatti-instituutti / Turku

308 Somistus

Satu Piippo / Tampereen seudun ammattiopisto Tredu
Minttu Tamper / Etelä-Savon ammattiopisto
Emma Tikkala / Vaasan ammattiopisto / Vaasa
Iina-Maija Partanen / Pohjois-Karjalan ammattiopisto / Kesälahti
Aleksi Turunen / Ammattiopisto Tavastia
Aino Huupponen / Savon ammatti- ja aikuisopisto / Varkaus
Edla Anetjärvi / Oulun seudun ammattiopisto
Roosa Posti / Oulun seudun ammattiopisto

309 Hevostenhoito

Pia Tötterman / Axxel Utbildning Ab / Ingå
Essi Joronen / Axxel utbildning Ab / Salo
Eveliina Väärä / Koulutuskeskus Salpaus
Krista Vainio / Ypäjän hevosopisto
Anni Tompuri / Harjun oppimiskesksu / Kitee
Vilma Pirttiniemi / Harjun oppimiskeskus / Hämeenlinna
Tino Paldan / Harjun oppimiskeskus / Miehikkälä
Amanda Harmaala / Keski-Pohjanmaan Maaseutuopisto

310 Yrittäjyys

Juuso Nurmela / Porvoon International College
Kia Karne / Porvoon International College
Alisa Korhonen / Porvoon International College
Joni Kareinen / Valkeakosken ammatti-ja aikuisopisto / Valkeakoski
Karri Nurminen / Valkeakosken ammatti-ja aikuisopisto / Kangasala
Timur Alanen / Valkeakosken ammatti-ja aikuisopisto / Akaa
Mari Laitamäki / Koulutuskeskus Sedu / Seinäjoki
Jenna Nikkola / Koulutuskeskus Sedu / Seinäjoki
Niko Raja-Aho / Koulutuskeskus Sedu / Seinäjoki
Jenna Järvinen / Lapin ammattiopisto / Rovaniemi
Andreas Klouvatos / Lapin ammattiopisto / Rovaniemi
Riikka Ollakka / Lapin ammattiopisto / Rovaniemi
Noora Saari / Koulutuskeskus Salpaus
Markku Kilpinen / Koulutuskeskus Salpaus / Lahti
Paul-Henrik Marttinen / Koulutuskeskus Salpaus
Veli Harvistola / Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia / Vihti
Taavi Haapala / Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia / Espoo
Aki Leijala / Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia / Vihti
Niko Riihimäki / Luksia ammattiopisto / Lohja
Jessica Forss / Luksia ammattiopisto / Lohja
Sonja Blomberg / Luksia ammattiopisto / Lohja
Tuuli-Maria Huusko / Jyväskylän ammattiopisto / Jyväskylä
Sara Laitinen / Jyväskylän ammattiopisto / Jyväskylä
Ada Vesa / Jyväskylän ammattiopisto / Jyväskylä

311 Eläintenhoito

Noora Viikari / Koulutuskeskus Salpaus / Kouvola
Susanna Valtonen / Koulutuskeskus Salpaus / Hartola
Eveliina Heikkinen / Oulun seudun ammattiopisto
Henna Lappi / Hyria koulutus Oy
Hanna Toivanen / Ylä-Savon ammattiopisto / Kuopio
Nina Hovia / Ylä-Savon ammattiopisto / Kuopio
Marissa Innanen / Keski-Pohjanmaan ammattiopisto / Kannus
Nette Ryhänen / Ammattiopisto Livia / Turku

312 Matkailu

Saana Törmänen / Lapin ammattiopisto / Rovaniemi
Hanne Härkönen / Lapin ammattiopisto
Elina Penttinen / Lapin ammattiopisto / Rovaniemi
Jenna Ollila / Lapin ammattiopisto / Rovaniemi
Sabrin Hietanen / Jyväskylän ammattiopisto / Jyväskylä
Sara Siik / Jyväskylän ammattiopisto / Äänekoski
Stefan Rogers / Porvoon ammattiopisto / Orimattila
Minttu-Maria Räsänen / Porvoon ammattiopisto / Askola
Taru Lammenranta / Koulutuskeskus Salpaus / Mäntsälä
Sini Aaltonen / Koulutuskeskus Salpaus
Sonja Tolonen / Kainuun ammattiopisto / Kajaani
Annaliisa Heikkinen / Kainuun ammattiopisto / Kajaani
Lotta Syvänen / Tampereen seudun ammattiopisto
Helena Puttonen / Tampereen seudun ammattiopisto
Sara Hietala / Etelä-Kymenlaakson ammattiopisto / Hamina
Nina Silvo / Etelä-Kymenlaakson ammattiopisto / Kotka

313 Taloushallinto

Jasmine Lehtinen / Tampereen seudun ammattiopisto / Tampere
Iida Langenoja / Tampereen seudun ammattiopisto / Nokia
Jutta Lintula / Turun ammatti-instituutti / Rusko
Maiki Haav / Turun ammatti-instituutti/ Turku
Ossi Lehtiö / Valkeakosken ammatti- ja aikuisopisto
Veikka Ukkonen / Valkeakosken ammatti- ja aikuisopisto / Valkeakoski
Ville Heimovrita / Koulutuskeskus Sedu
Jaakko Saukko / Koulutuskeskus Sedu
Atte Immonen / Koulutuskeskus Salpaus
Sara Mannila / Koulutuskeskus Salpaus
Rosa Strohmayer / MERCURIA Kauppiaitten Kauppaoppilaitos / Vantaa
Janita Koskia / MERCURIA Kauppiaitten Kauppaoppilaitos / Vantaa
Patrik Niskanen / Oulun seudun ammattiopisto
Jeremia Similä / Oulun seudun ammattiopisto
Tiina Le / Suomen liikemiesten kauppaopisto
Tuomas Toivonen / Suomen liikemiesten kauppaopisto

401 Huonekalupuuseppä

Jere Helin / Turun ammatti-instituutti / Raisio
Aleksander Isaev / Pohjois-Karjalan ammattiopisto Joensuu
Juuso Rikkola / Keudan ammattiopisto / Järvenpää
Topi Översti / Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia / Espoo
Jani Moilanen / Länsirannikonkoulutus Oy WinNova / Pori
Teijo Jalkanen / Savonlinnan Ammatti- ja aikuisopisto
Oskari Rentola / Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä
Panu Haaraniemi / Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä

402 Ilmaistointiasennus

Joona Salminen / Turun ammatti-instituutti
Niki Metsävainio / Oulun seudun ammattiopisto
Pyry Paaso / Koulutuskeskus Salpaus / Nastola
Onni Saavalaiinen / Kouvolan seudun ammattiopisto
Miika Tuominen / Kouvolan seudun ammattiopisto
Marko Matikainen / Jyväskylän ammattiopisto / Jyväskylä
Petri Roivas / Jyväskylän ammattiopisto / Jyväskylä

403 Kivityöt

Anna-Riikka Manninen / Nivalan ammattiopisto
Miska Mäenharju / Pohjois-Karjalan ammattiopisto
Tuomas Tihumäki /Sastamalan koulutuskuntayhtymä / Huttinen
Ville Saikanmäki / Sastamalan koulutuskuntayhtymä / Sastamala
Iiro Masalin / Koulutuskeskus Salpaus

404 Maalaus ja Tapetointi

Roosa Mikolla / Salon seudun ammattiopisto
Evelina Berts / Yrkesakademin i Österbotten / Vaasa
Anna Myller / Pohjois-Karjalan ammattiopisto / Joensuu
Veera Pellonpää / Koulutuskeskus Sedu / Alavus
Iida Armila / Savon ammatti- ja aikuisopisto / Kuopio
Sari Nykänen / Jyväskylän ammattiopisto / Saarijärvi
Enni Halinen / Etelä-Savon ammattiopisto

405 Putkiasennus

Iiro Jansson / Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia / Espoo
Joni Raki / Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia / Espoo
Benjamin Törnqvist / Optima
Herrko Jurvelin / Ammattiopisto Lappia
Ismo Hyväri / Ammattiopisto Lappia
Nestori Räisänen / Turun ammatti-instituutti / Turku
Arttu Rajalampi / Tampereen seudun ammattiopisto Tredu Oriveden toimipiste
Joel Koskinen / Pohjois-Karjalan ammattiopisto Joensuu

406 Sähköasennus

Toni Mononen / Loimaan ammatti- ja aikuisopisto / Lieto
Heikki Hintikka / Pohjoisen keski-suomen oppimiskesksu / Laukaa
Miika Jakkula / Oulun seudun ammattiopisto
Jesse Leinonen / Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia / Espoo
Sakari Vuorinen / Sastamalan koulutuskuntayhtymä / Hämeenkyrö
Juho Lasarov / Jyväskylän ammattiopisto / Äänekoski
Werner Sillanpää / Salon seudun ammattiopisto
Nino Malkki / Ylä-Savon ammattiopisto / Kiuruvesi

407 Talonrakennus, kirvestyöt

Frederik Kortell / Optima
Juha-Matti Jaakkola / Keudan ammattiopisto / Hausjärvi
Antti Juvonen / Pohjois-Karjalan ammattiopisto / Kitee
Tino Tähtinen / Raision ammattiopisto
Tuomas Parikka / Länsi-Uudenmaan ammattiopisto
Akseli Uotila / Sastamalan koulutuskuntayhtymä
Aleksi Velhola / Lapin ammattiopisto / Rovaniemi
Juha Laukkanen / Pohjois-Karjalan ammattiopisto

408 Muuras ja laatoitus

Tobias Wik / Optima
Sami Tenhunen / Keudan ammattiopisto / Mäntsälä
Aatu Korhonen / Savon ammatti- ja aikuisopisto / Leppävirta
Lassi Saari / Raision Ammattiopisto
Aleksi Arjalahti / Raision Ammattiopisto
Miro Väisänen / Pohjois-Karjalan ammattiopisto
Eerik Rytilä / Ouluun seudun ammattiopisto / Tupos
Otto Paananen / Jyväskylän ammattiopisto / Uurainen

410 Viherrakentaminen

Elisa Katiska / Oulun seudun ammattiopisto
Josefina Lindroth / Oulun seudun ammattiopisto
Annika Jalava / Ammattiopisto Livia / Somero
Janita Nieminen / Ammattiopisto Livia / Paimio
Miranda Kalasniemi/ Ammattiopisto Livia / Sauvo
Noora Kaukinen / Ammattiopisto Livia / Masku
Iiro Helminen / Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia / Espoo
Niina Andersson / Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia / Kirkkonummi
Ida-Maria Liimatainen / Savon ammatti-ja aikuisopisto / Tervo
Lauri Hämäläinen / Savon ammatti-ja aikuisopisto / Kuopio

501 Kondiittori

Sanni Kumpulainen / Savon ammatti-ja aikuisopisto / Kuopio
Janina Alitupa / Pohjois-Karjalan ammattiopisto / Joensuu
Enni Lukkarinen / Pohjois-Karjalan ammattiopisto / Joensuu
Justiina Partanen / Ammattiopisto Lappia
Pauliina Hannula / Turun ammatti-instituutti / Kaarina
Mikaela Kärki / Tampereen seudun ammattiopisto
Sini Matkalin / Koulutuskeskus Salpaus
Emeliina Papinniemi / Saimaan ammattiopisto

502 Ravintolakokki

Saara Koljonen / Keudan ammattiopisto / Järvenpää
Waltteri Härkönen / Ammattiopisto Lappia
Sanna Rahkonen / Lapin ammattiopisto / Rovaniemi
Joose Kokkonen / Savon ammatti- ja aikuisopisto / Kuopio
Kristiina Piipponen / Pohjois-Karjalan ammattiopisto / Polvijärvi
Christoffer Seger / Porvoon ammattiopisto / Espoo
Miko Rikala / Yrkesinstitut Prakticum / Espoo
Kasperi Tarikka / Tampereen seudun ammattiopisto

503 Cateringkokki

Iiro Salmela / Turun ammatti-instituutti / Kaarina
Aaro Anttila / Turun ammatti-instituutti / Mynämäki
Rebecca Sund / Optima
Matilda Åkerlund / Optima
Anna Karttunen / Tampereen seudun ammattiopisto
Sanni Laitila / Tampereen seudun ammattiopisto
Emilia Rajala / Oulun seudun ammattiopisto
Mirja Seppänen / Ooulun seudun ammattiopisto
Knut Linderoos / Keudan ammattiopisto / Järvenpää
Roosa Bergström / Keudan ammattiopisto / Sipoo
Ella Kovanen / Jyväskylän ammattiopisto / Jyväskylä
Juho Uusaro / Savon ammatti-ja aikuisopisto / Varkaus
Ville Laitinen / Savon ammatti-ja aikuisopisto / Varkaus
Julia Erikksson / Kouvolan seudun ammattiopisto
Hanna Vainio / Kouvulan seudun ammattiopisto

504 Tarjoilija

Nea Kuisma / Turun ammatti-instituutti / Turku
Janne Ojapalo / Koulutuskeskus Salpaus
Ida Hakalax / Ravintolakoulu Perho / Helsinki
Carlotta Lanza / Stadin ammattiopisto
Helmi Heinänen / Tampereen seudun ammattiopisto
Matilda Kosonen / Yrkesinstitutet Prakticum / Helsinki
Joona Finni / Jyväskylän ammattopisto / Laukaa
Oskari Koskinen / Jyväskylän ammattiopisto / Jyväskylä

601 Automaatioasennus

Iiro Kauppinen / Keski-Pohjanmaan ammattiopisto / Kaustinen
Olli Kalliokoski / Keski-Pohjanmaan ammattiopisto / Kalajoki
Sami Elmaci / Savon ammatti- ja aikuisopisto / Varkaus
Jesse Leskinen / Savon ammatti-ja aikuisopisto / Varkaus
Petja Sereda / Tampereen seudun ammattiopisto
Mika Raudaskoski / Oulun seudun ammattiopisto / Kempele
Ilkka Kuosmanen / Pohjois-Karjalan ammattiopisto / Liperi
Jarno Pasonen / Luksia, Länsi-Uudenmaan Ammattiopisto

602 Elektroniikka

Petrus Piilonen / Pohjoisen Keski-Suomen oppimiskeskus / Äänekoski
Samuli Kämäräinen / Pohjoisen Keski-Suomen oppimiskeskus / Saarijärvi
Jari Väisänen / Kainuun ammattiopisto / Kajaani
Santtu Ahola / Koulutuskeskus Salpaus
Eetu Koskelainen / Kouvolan seudun ammattipoisto / Kouvola
Mikko Suoknuutti / Kouvolan seudun ammattiopisto / Luumäki
Jaakko Räsänen / Pohjois-Karjalan ammattiopisto
Veli Tapper / Jyväskylän ammattiopisto / Jyväskylä

603 Koneistus

Pyry Aittokoski / Pohjois-Karjalan ammattiopisto / Kontionlahti
Robin Lainen / Optima
Ilkka Ollikainen / Savon ammatti-ja aikuisopisto / Lapinlahti
Sami Takala / Koulutuskeskus Sedu / Nurmo
Arttu Saari / Vaasan ammattiopisto / Isokyrö
Valtteri Saukko / Vaasan ammattiopisto / Vaasa
Eetu Pulkkinen / Kainuun ammattiopisto / Kajaani
Severi Mettovaara / Oulun seudun ammattiopisto

604 Laborantti

Roosa Timonen / Oulun seudun ammattiopisto / Oulu
Essi Matilainen / Jyväskylän ammattiopisto / Jyväskylä
Milka Hertteli / Jyväskylän ammattiopisto / Uurainen
Timo Tittonen / Jyväskylän ammattiopisto / Jyväskylä
Säde Heino / Turun ammatti-instituutti / Paimio
Jenni Jalonen / Turun ammatti-instituutti / Paimio
Angelina Nesterova / Turun ammatti-instituutti / Turku

605 Levy ja hitsaus

Antti Heikkilä / Itä-Lapin ammattiopisti Kemijärvi
Kalle Hiltunen / Ammattiopisto Lappia
Riku Heikkinen / Ammattiopisto Lappia
Timo Paanen / Savon ammatti-ja aikuisopisto / Kuopio
Lauri Holopainen / Savon ammatti-ja aikuisopisto / Varkaus
Jyri Temonen / Jyväskylän ammattiopisto / Joutsa
Julian Kehrävuo / Saimaan ammattiopisto Sampo
Jeremias Kampman / Kainuun ammattiopisto / Kajaani

606 Mekatroniikka

Henri Ojala / Koulutuskeskus Sedu
Aki-Ala Välkkilä / Koulutuskeskus Sedu
Lauri Luoma / Tampereen seudun ammattiopisto
Niklas Kyrkkö / Tampereen seudun ammattiopisto
Eetu Rantanen / Turun ammatti-instituutti / Turku
Rasmus Ruusunen / Turun ammatti instituutti / Turku
Mika Laakkonen / Pohjois-Karjalan / Polvijärvi
Tuomas Huusko / Pohjois-Karjalan ammattiopisto / Liperi
Lukas Sundström / Optima
Jaan Peltola / Optima
Jere Yli-PArkas / Keskipohjanmaan ammattiopisto / Himanka
Ville-Veikko Alasimi / Keskipohjanmaan ammattiopisto / Kalajoki

607 Koneenasennus ja kunnossapito

Jesse Heikkilä / Saimaan ammattiopisto Sampo
Matti Lehtonen / Saimaan ammattiopisto Sampo
Ville Mankki / Saimaan ammattiopisto Sampo
Juuso Kunttu / Saimaan ammattiopisto Sampo
Jyri Rahkola / Ylä-Savon ammattiopisto / Lapinlahti
Tuomas Tikkanen / Ylä-Savon ammattiopisto / Lapinlahti
Erkki Koskela / Satakunnan koulutuskuntayhtymä
Juho Valtanen / Satakunnan koulutuskuntayhtymä
Juho Kuiri / Pohjois-Karjalan ammattiopisto
Henri Stranden / Pohjois-Karjalan ammattiopisto
Niko Kähärä / Tampereen seudun ammattiopisto / Tampere
Verne Hartikainen / Tampereen seudun ammattiopisto / Tampere
Leevi Eskelinen / Pohjois-Karjalan ammattiopisto / Joensuu
Juhani Lautanen / Pohjois-Karjalan ammattiopisto / Joensuu

TaitajaPLUS Kiinteistönhoito

Joona Niemenmaa / Ammattiopisto Luovi / Kihniö
Santeri Mahonen / Ammattiopisto Luovi / Oulu
Teemu Mäkelä / Kiipula / Lahti
Viivi Valkonen / Keskuspuiston ammattiopisto
Teemu Gren / Bovallius ammattiopisto
Hannu Niemelä / Ammattiopisto Luovi / Kolari

TaitajaPLUS Artesaani

Elina Rinta-Harri / Invalidiliiton järvenpään Koulutuskeskus
Timo Siponen / Invalidiliiton Järvenpään Koulutuskeskus
Maria Tormonen / Keskuspouiston ammattiopisto
Enni-Maija Ahovaara / Satakunnan koulutuskuntayhtymä / Pori
Tiia Virtanen / Kiipulan ammattiopisto/erityisopisto

TaitajaPLUS Puhdistuspalvelu

Henri Viertola / Keskuspuiston ammattiopisto
Joni Hakenberg / Kiipula / Loimaa
Elina Jäppinen / Invalidiliiton Järvenpään Koulutuskeskus
Laura Tolonen / Ammattiopisto Luovi / Suomussalmi
Niko-Jussi Puttonen / Bovallius-ammattiopisto, Jyväskylä
Saria Viitavuori / Bovallius-ammattiopisto, Jyväskylä

TaitajaPLUS Asiakaspalvelu ja myynti

Maria Syväpuro / Ammattiopisto Luovi / Helsinki
Tuomo Pitkä / Ammattiopisto Luovi / Helsinki
Antti Puhakka / Ammattiopisto Luovi / Joensuu
Pekka Kaski / Kiipula / Kustavi
Jani Laitinen / Kiipula / Tampere
Jukka Mäkelä / Invalidiliiton Järvenpään Koulutuskeskus

Joukkueenjohtajat

Katja Aaltonen / Tampereen seudun ammattiopisto / katja.aaltonen(at)tampere.fi
Jaana Aholainen / Savon koulutuskuntayhtymä / jaana.aholainen(at)sakky.fi
Ilkka Kemppainen / Savon koulutuskuntayhtymä / ilkka.kemppainen(at)sakky.fi
Helena Ailunka / Lapin ammattiopisto REDU / helena.ailunka(at)lao.fi
Päivi Niska / Lapin ammattiopisto REDU / paivi.niska(at)redu.fi
Arto Ainikkamäki / Suupohjan koulutuskuntayhtymä / arto.ainikkamaki(at)saiedu.fi
Merja Utriainen / Suupohjan koulutuskuntayhtymä / merja.utriainen(at)saiedu.fi
Juha Ali-Tolppa / Länsi-Pirkanmaan koulutuskuntayhtymä / 044 7554437 / juha.ali-tolppa(at)lpkky.fi
Heidi Engstrom / Turun ammattiopistosäätiö / heidi.engstrom(at)taos.fi
Göran Fors / Optima / 044 0665866 / goran.fors(at)optimaedu.fi
Sam Gronstrand / Yrkesinstitutet Prakticum / sam.gronstrand(at)prakticum.fi
Anna Haapio / Harjun oppimiskeskus / 0440 232958 / anna.haapio(at)harjunopk.fi
Rauli Hakala / Forssan ammatti-instituutti / rauli.hakala(at)fai.fi
Jukka Ruuskanen / Savonlinnan ammatti- ja aikuisopisto / 044 550 6431 / jukka.ruuskanen(at)samiedu.fi
Sanna Hartikainen / Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä / 050 5777059 / sanna.hartikainen(at)pkky.fi
Markku Räty / Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä / 050 3115815 / markku.raty(at)pkky.fi
Henri Hedman / Pohjoisen Keski-Suomen oppimiskeskus / 040 5117231 / henri.hedman(at)poke.fi
Carina Heinonen / Turun ammatti-instituutti / carina.heinonen(at)turku.fi
Jarno Hellsten / Lounais-Suomen koulutuskuntayhtymä / 044 0901346 / jarno.hellsten(at)lskky.fi
Ari Ojala / Lounais-Suomen koulutuskuntayhtymä / ari.ojala(at)lskky.fi
Tapio Hemiä / Satakunnan koulutuskuntayhtymä / 040 1994202 / tapio.hemia(at)sataedu.fi
Eija Holma / Ammattiopisto Luovi / eija.holma(at)luovi.fi
Seppo Honkanen / Perhon ammattiopisto / 045 6750545 / seppo.honkanen(at)perho.fi
Jari Hämäläinen / EduVantaa / jari.hamalainen(at)eduvantaa.fi
Mika Ijäs / Kiipulan ammattiopisto / 040 7142898 / mika.ijas(at)kiipula.fi
Sauli Jaara / Oulun seudun ammattiopisto / 050 5140851 / sauli.jaara(at)osao.fi
Ritva Joki-Kolehmainen / Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä / ritva.joki-kolehmainen(at)jedu.fi
Helena Troger / Jokilaaksojen Koulutuskuntayhtymä / helena.troger(at)jedu.fi
Katja Koski / Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä / katja.koski(at)jedu.fi
Heli Järvilehto / Mercuria / heli.jarvilehto(at)mercuria.fi
Jukka Kantola / Ammattiopisto Livia / 050 4075565 / jukka.kantola(at)livia.fi
Sami Karjalainen / Kainuun ammattiopisto / 044 7974839 / sami.karjalainen(at)kao.fi
Heikki Myllynen / Kainuun ammattiopisto / heikki.myllynen(at)kao.fi
Matti Karko / Invalidiliiton Järvenpään koulutuskeskus / 044 7651526 / matti.karko(at)ijkk.fi
Kirsti Keihäsvuori / Jyväskylän koulutuskuntayhtymä / 040 3415885 / kirsti.keihasvuori(at)jao.fi
Pia Kiikeri / Salon seudun koulutuskuntayhtymä / piia.kiikeri(at)sskky.fi
Tuija Kokkonen / Ylä-Savon ammattiopisto / 040 1798150 / tuija.kokkonen(at)ysao.fi
Pekka Kurko / Kouvolan seudun ammattiopisto / pekka.kurko(at)ksao.fi
Kristiina Lahti / Koulutuskeskus Tavastia / 050 4347011 / kristiina.lahti(at)kktavastia.fi
Sanna Laulumaa / Point College / 044 7372436 / sanna.laulumaa(at)pointcollege.fi
Marko Lehmonen / Helsingin maalariammattikoulu / marko.lehmonen(at)hmak.com
Tea Lehtikevari / Vaasan ammattiopisto / 040 7445290 / tea.lehtikevari(at)vaasa.fi
Eeva Lehtonen / Ypäjän Hevosopisto / 050 5608049 / eeva.lehtonen(at)hevosopisto.fi
Eija Martikainen / WinNova / 044 4557661 / eija.martikainen(at)winnova.fi
Vesa Markkanen / Saimaan ammattiopisto / 040 5399793 / vesa.markkanen(at)edusampo.fi
Veijo Matala / Ammattiopisto Lappia / 040 7179966 / veijo.matala(at)lappia.fi
Juha-Matti Mattila / Keudan ammattiopisto / juha-matti.mattila(at)keuda.fi
Terho Moisio / Omnia / 050 5522501 / terho.moisio(at)omnia.fi
Lasse Mustovuori / Luksia, Länsi-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä / 044 3696682 / lasse.murtovuori(at)luksia.fi
Pirkko Mäenpää / Sastamalan koulutuskuntayhtymä / pirkko.maenpaa(at)sasky.fi
Outi Pitkänen / Sastamalan koulutuskuntayhtymä / outi.pitkanen(at)sasky.fi
Sari Männistö / SKY-Opisto / sari.mannisto-ojainmaa(at)skyo.fi
Pekka Orava / Etelä-Savon ammattiopisto / 040 3056676 / pekka.orava(at)esedu.fi
Panu Pohjolainen / panu.pohjolainen(at)evl.fi
Katri Pokkinen / Amisto / 0400 360692 / katri.pokkinen(at)amisto.fi
Marko Päiveröinen / Keski-Pohjanmaan koulutuskuntayhtymä / marko.paiveroinen(at)kpedu.fi
Mervi Rantanen / Keskuspuiston ammattiopisto / 040 1720587 / mervi.rantanen(at)keskuspuisto.fi
Timo Rautiainen / Koulutuskeskus Sedu / 040 8680662 / timo.rautiainen(at)sedu.fi
Jukka Ruuskanen / Savonlinnan ammatti- ja aikuisopisto / 044 5506431 / jukka.ruuskanen(at)samiedu.fi
Heli Råglund / 040 3346376 / heli.raglund(at)edu.hel.fi
Mia Salminen / Valkeakosken ammatti- ja aikuisopisto / 044 7061113 / mia.salminen(at)vsky.fi
Minna Siilas / Raahen Porvari- ja Kauppakoulu / minna.siilas(at)rpkk.fi
Seija Siitonen / Hyria koulutus / 050 4193419 / seija.siitonen(at)hyria.fi
Antti Sirainen / Suomen Liikemiesten Kauppaopisto / 044 7756352 / antti.sirainen(at)businesscollege.fi
Taru Toivonen / Suomen Liikemiesten Kauppaopisto / taru.toivonen(at)businesscollege.fi
Martina Sjöblom / Axxel Utbilding Ab / 050 5677887 / martina.sjoblom(at)axxell.fi
Johan Skoglund / Yrkesakademin / 050 3865930 / johan.skoglund(at)yrkesakademin.fi
Ami Toikka / Etelä-Kymenlaakson ammattiopisto / ami.toikka(at)ekami.fi
Niina Viljakainen / Bovallius-ammattiopisto / niina.viljakainen(at)bovallius.fi
Veli Väisänen / Ruukin maaseutuopisto / veli.vaisanen(at)rmo.fi
Pekka Merikanto / Koulutuskeskus Salpaus / 044 7080626 / pekka.merikanto(at)salpaus.fi